Taky rády děláte guacamole? Já jo. Na vyndavání pecky z avokáda, což je na tento pokrm hlavní surovina, používám techniku zabodnutí ostří nože do rozpůlené půlky avokáda, ve které je pecka. Nevím proč, ale minulý pátek jsem z nějakého důvodu do pecky nezabodla nůž rovnoměrně, tedy celou plochou ostří, ale kolmo, tedy špičkou nože dolů. Výsledek není těžké odhadnout, nůž projel nejen peckou, nejen půlkou avokáda, ale také mou dlaní a zastavil se až o kloub před prostředníčkem. Au.

IMG_2513

Když se z vašich prstů stanou válečky

Ale zas tak hrozně to v tu chvíli nevypadalo. Rána byla sice do hloubky ale ne do šířky, takže na oko v pohodě. Jelikož jsem doma neměla dezinfekci, ránu jsem jen vymyla vodou a tím to haslo. Až do pondělní noci.

Po třech dnech, kdy jsem o úrazu už ani nevěděla jsem se v noci vzbudila s tepající rukou a nateklým ukazováčkem, se kterým nešlo pro bolest hnout. A začal lékařský maraton. Napřed hodina a půl mezi důchodcema u praktika, odtud na místní chirurgii, kde další hodina mezi zlomenýma rukama a nohama. „To jste přišla za pět dvanáct, paní! Okamžitě jeďte do Vinohradské nemocnice na plastickou chirurgii,“ zněla slova doktora. To mě trochu vyděsilo. Vše se samozřejmě také komplikovalo kvůli břichu. Musela jsem si o dva dny dříve vyzvednout těhotenský průkaz a všude to hlásit.

Jak jsem ale v nemocnici zjistila, zas až tak to břicho všude neřešej. Byla jsem poslaná okamžitě na sál a na můj dotaz, jestli anestezie, byť lokální, nijak neublíží dítěti, doktor jen zamumlal „neměla by“. Tak jsem skončila s drénem a rukou znehybněnou obvazem. Naštěstí to je levačka.

Po pár dnech, kdy se otok spíš zvětšoval, mi nasadili antibiotika. Toho jsem se celou dobu trochu bála. „Jo to já nevim, jestli jsou tyhle vhodný pro těhotný. To si musíte zavolat gynekologovi,“ zněla další uklidňující slova doktora. Můj gynekolog mi pak po telefonu potvrdil, že mohu tento druh léků začít brát.

A tak teď vyťukávám tento text jednou rukou, druhá je pod ledem a doufám, že to všechno oba zvládneme. Jako by nestačilo, že jsem prostě jen těhotná.

A jak to vypadalo?

IMG_2505

Okomentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..